Jak usunąć konto na Instagramie?

Instagram to obecnie jeden z najbardziej popularnych portali społecznościowych, na którym możemy zamieszczać swoje zdjęcia oraz śledzić konta swoich idoli. Czasami jednak, z różnych powodów możemy poczuć potrzebę usunięcia się z wirtualnej przestrzeni. Jak usunąć konto na Instagramie?

Portal Instagram.com od 2012 roku podlega Facebookowi i podobnie jak w przypadku Facebooka jego trwałe usunięcie wcale nie jest takie oczywiste. Opcji ‘usuń’ nie znajdziemy wcale w ustawieniach naszego konta na stronie internetowej czy aplikacji. Aby na stałe usunąć swój profil na portalu należy udać się na specjalnie przeznaczoną do tego stronę www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ Następnie należy zalogować się na konto i wybrać przyczynę, dla której chcemy opuścić Instagram. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji w menu zostaniemy ponownie poproszeni o podanie hasła. Dopiero wtedy będziemy mogli zaznaczyć opcję ‘trwale usuń moje konto’.

Usunięcie a zwieszenie konto na Instagramie

Jeżeli jednak interesuje nas jedynie tymczasowe zawieszenia konta, tak by mimo niedostępności dla innych użytkowników wszelkich zawartych na nim treści, móc powrócić do nich w dowolnej chwili możemy skorzystać z opcji tymczasowego usunięcia konta. Ta operacja jest już o wiele bardziej intuicyjna. By jej dokonać, należy wejść w swój profil na Instagramie przez stronę internetową, nie aplikację, a następnie wybrać opcję ‘edytuj profil, która znajduje się zaraz przy ikonce z naszym zdjęciem i nazwie. Na samym dole znajdziemy opcję ‘tymczasowe wyłączenie konta’, w którą należy kliknąć. Podobnie jak w pierwszej sytuacji system poprosi nas o podanie powodu oraz zatwierdzenie naszej decyzji hasłem.

W ten sposób nasze konto zostanie zdezaktywowane na okres zależy całkowicie od nas. Opcja ta pozwoli nam uniknąć konieczności podejmowania ostatecznych decyzji. Po trwałym usunięciu konta wszelkie zdjęcia, obserwatorzy oraz osoby obserwowane automatycznie się kasują, opcja tymczasowego wyłączenia pozwoli nam natomiast powrócić do poprzednich ustawień.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP