Podróż do Austrii

Podczas podróży po Austrii warto zobaczyć stolicę – Wiedeń, ale również inne piękne miasta, takie jak Salzburg czy Innsbruck. Austria oferuje również wiele atrakcji przyrodniczych, takich jak Jezioro Bodeńskie czy Krimmler Wasserfälle – jedne z najwyższych wodospadów w Europie.

Podobnie jak w Czechach i Słowacji, w Austrii na drogach ekspresowych wymagane są winiety elektroniczne. Winiety są niezbędne do poruszania się po drogach krajowych, a ich brak może wiązać się z karą pieniężną.

Winiety elektroniczne w Austrii są dostępne w trzech kategoriach: 10-dniowej, 2-miesięcznej i rocznej. Koszt winiety zależy od rodzaju i czasu trwania. Winiety można kupić w punktach sprzedaży, takich jak stacje benzynowe czy punkty kontrolne graniczne, lub w formie elektronicznej, np. przez aplikację mobilną.

Warto również zwrócić uwagę, że w Austrii istnieją niektóre drogi, zwane autostradami, na których pobierana jest opłata dodatkowa, tzw. Maut. Opłaty za Maut można opłacić w specjalnych punktach sprzedaży, na przykład na stacjach benzynowych lub online.

Winiety elektroniczne są niezbędne do poruszania się po drogach krajowych w Austrii, dlatego warto zwrócić na nie uwagę podczas planowania podróży. Dzięki winietom można uniknąć kar pieniężnych i bezproblemowo poruszać się po pięknych i malowniczych krajobrazach Austrii.

Previous Article

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP