Kim jest influencer?

Media internetowe mają coraz większy wpływ na życie przeciętnego Kowalskiego. Godzinami zatapiany wzrok w zdjęcia zamieszczone przez nieznane osoby, które dzielą się swoimi przemyśleniami, przygodami, stanami emocjonalnymi. Kim są ludzie, którzy z dnia na dzień stali się guru społeczeństwa?

Ikony internetu

Osobowości internetowe wyparły aktorów, muzyków i prezenterów telewizyjnych, ponieważ są bardziej dostępne dla zwykłego śmiertelnika. I w zasadzie każdy może zostać takim człowiekiem. Wystarczy internet oraz pomysł na siebie.

Rozpoznawalność poza spełnieniem własnego ego daje pieniądze, dlatego coraz więcej osób zajmuje się zawodowo byciem influencerem. Wyjaśnijmy więc kto to jest influencer. Z pewnością jest to osoba, która ma ogromny wpływ na rzeszę młodych użytkowników internetu. Wykorzystując swoją rozpoznawalność oraz zasięgi filmików kręconych na takie portale jak YouTube lub Instagram potrafi pokazać widzom produkty i usługi, którymi normalnie by się nie zainteresowali. A to ogromna sztuka. Wpływa na ich styl życia, poglądy i hobby. Staje się idolem.

Wyszukana kampania reklamowa

Influencer co to znaczy w dzisiejszym świecie? Doskonały marketing oraz umiejętności interpersonalne wykorzystywane w kampaniach reklamowych. Znane osobowości internetowe potrafią przedstawić wybrany produkt (np. ze sklepu fryzjerskiego) w taki sposób, iż osoba oglądająca filmiki lub zdjęcia nie jest świadoma reklamy. Wystarczy umieścić na zdjęciu wykonanym na plaży krem do opalania bez zasłoniętej nazwy producenta i napisać o nim kilka słów.

Oczywiście zazwyczaj są one pozytywne. Taka reklama daje olbrzymią gratyfikację finansową influencerowi, a także bardzo duże korzyści firmie zlecającej. Rzecz jasna nie każda osobowość internetowa może cieszyć się taką samą stawką za zamieszczenie zdjęcia. Im jest bardziej popularna tym większa możliwość negocjacji cen. Właśnie dlatego w dzisiejszych czasach niezwykle liczą się obserwatorzy, którymi mogą być wszyscy internauci. Ich ilość jest wyznacznikiem popularności infleuncera. Aby jednak budowana marka osobowości internetowej była solidna konieczna jest współpraca z profesjonalistami.

Z tego powodu powstało wiele agencji zrzeszających osobowości internetowe w celu reprezentowania ich potrzeb i interesów. Współpraca między wybranymi osobami często skutkuje filmami cieszącymi się większą popularnością oraz dotarciem do szerszego grona internautów.

Influencer co to oznacza? Z pewnością ogromną odpowiedzialność za swoich obserwatorów wśród których mogą być osoby młode. Jest to także profesja zaliczana to najbardziej pożądanych zawodów. Według amerykańskich badań coraz więcej nastolatków nie marzy o tym, aby być lekarzami lub astronautami, lecz o popularności w sieci.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP